«Гуцульське весілля»

Опубліковано Чер 13, 2017 | від admin

mexico

Цими вихідними, 11 червня у селищі Ясіня влаштували справжнє гуцульське весілля. Наречені Анжеліка та Іван кажуть: аби відновити гуцульські традиції та нагадати про важливість збереження закарпатського колориту, і вирішили влаштувати справжнє гуцульське весілля.

Національний одяг та українська народна пісня, запальна музика та танці до ранку, смачна закарпатська їжа, вродливі дівчата та сильні хлопці –  і все це у Ясінях, на справжньому «Гуцульському весіллі». Тут святкують усією громадою. Кажуть, що готуються до такого весілля місяців зо три, а святкувати можуть і увесь тиждень, допоки є сили та гостинці.

Церемонія розпочалась з урочистої ходи. З однієї сторони селища головною вулицею йде уся родина та друзі нареченого. Як належить, наречений та дружби верхи на конях, сім’я та друзі –  на возах. З іншої  – з дружками та рідними до коханого їде наречена. Одягнені всі у традиційний   народний гуцульський  одяг, і музики з обох сторін грають українських пісень, тож не помітити весільну ходу просто неможливо.

Жодне весілля на Гуцульщині не обходиться без викупу нареченої. І дійсно, як належить, далі маленькі гуцули перегороджують дорогу і зустрічають молодих традиційними гуцульськими танцями. Коли старости впевнились, що наречений гідний такої молодиці, черга дружбам з дружками обмінятись калачами. Після цього урочиста церемонія одруження та перший весільний танець.

Ще одна незмінна традиція  українських весіль – вінчання. Уся громада організованим строєм під супровід музик вирушила до однієї із найстаріших церков – Струківської. Дорога неблизька, через річку. Хтось долав її пішки через місток, а дружби з дружками переходили річку верхи на конях. Тож і  дістались до церкви першими.

Ну, а власне після вінчання, всі вирушили на святкування, де на гостей чекали веселощі до самого ранку.

А народний депутат України  Василь Петьовка, молодій сім’ї, що відтворила та зберігає  рідні гуцульські традиції,  зробив приємний весільний подарунок. Зокрема, його помічник, Михайло Штефко, з вітаннями та побажаннями добра, благополуччя та сімейного щастя, урочисто вручив цінний дарунок від народного депутата – холодильник. Нареченим увага, добрі слова та цінний презент від народного депутата Василя Петьовки сподобалися, адже кажуть, що  подарунок – незамінна річ у побуті.Ну і звичайно у селищі громада сподівається, що молодь і надалі берегтиме традиції гірської Гуцульщини та передаватиме їх із покоління в покоління.


 


Лунало в ефірі

Bomfunk Mc's
Freestyler
Прозвучала: 2017-06-13 15:57:07
Lama
Білі вогні
Прозвучала: 2017-06-13 15:52:35
Enrique Iglesias
Away (Enrique Iglesias Feat. Sean Garrett)
Прозвучала: 2017-06-13 15:45:54
Alok And Bruno Martini Feat Zeeba
Hear Me Now
Прозвучала: 2017-06-13 15:42:42
Amy Studt
Misfit
Прозвучала: 2017-06-13 15:38:50
Marietta Ways
Мамо
Прозвучала: 2017-06-13 15:36:08